Zatrzymali ginekologa podejrzanego o zgwałcenie

Zatrzymali ginekologa podejrzanego o zgwałcenie

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie 4 pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Podejrzany został objęty m.in. policyjnym dozorem i zakazem wykonywania zawodu. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia. Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.

50-letni ginekolog jest podejrzany o zgwałcenie oraz doprowadzenie 4 pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Z policyjnych ustaleń wynika, że do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018. Lekarz został zatrzymany w chwili gdy wyjeżdżał z domu do gabinetu. Zabrzańscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności przeprowadzili oględziny. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy. Podejrzany nie przyznał się do winy. Na czas trwania postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ponadto zastosowano wobec niego zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego ginekologa, o zgłaszanie się do zabrzańskiej komendy policji lub do prokuratury.

Previous Sprawca rozboju z użyciem noża trafił do aresztu
Next Zatrzymali pijaną matkę, której niemowlak wypadł z wózka

Może to Ci się spodoba

Zabrze na Sygnale 0 Comments

Areszt za styczniowy rozbój

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Wspólnie z dwoma innymi sprawcami napadł w mieszkaniu i okradł 39-letniego mieszkańca Zabrza. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zabrze na Sygnale 0 Comments

Zaginiony odnaleziony przez dzielnicowych

Zabrzańscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który zaginął. Schorowany 54-latek został odnaleziony w piwnicy budynku, w którym mieszka. Decyzją lekarza został hospitalizowany. Zaginięcie 54-letniego mieszkańca Zabrza zgłosiła jego córka, która na co

Zabrze na Sygnale 0 Comments

WPUŚCIŁ POLICJANTÓW DO MIESZKANIA, A NA STOLE MIAŁ MARIHUANĘ

Policjanci z komisariatu V udali się w miejsce pobytu 21-latka, który miał spędzić 2 miesiące w areszcie w związku z włamaniami. Zabrzanin wpuścił policjantów do swojego mieszkania. Zapomniał, że na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź