Zatrzymali 5 poszukiwanych listami gończymi

Zatrzymali 5 poszukiwanych listami gończymi

Tylko w tym miesiącu zabrzańscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 5 mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Osoby te ukrywały się, gdyż za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani już zostali osadzeni w aresztach śledczych i zakładach karnych.

W wydziale kryminalnym zabrzańskiej komendy pracują policjanci zajmujący się „tropieniem” osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwani trwają wiele lat, gdyż poszukiwany stara się ukryć miejsce pobytu w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca kryminalni „wytropili” 5 osób ukrywających się przed organami ścigania.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn to 23-latek, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia za obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia. Zabrzańscy policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu matki swojej konkubiny. Został zatrzymany w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn został zatrzymany w Gliwicach. 23-latek przyjechał na tydzień z Holandii do swojej babci. Zabrzanin poszukiwany był dwoma listami gończymi za kradzież, rozbój i znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna zatrzymany został w chwili, gdy chciał wyjechać do Francji. Następne 33 miesiące spędzi w więzieniu.

Kolejny z zatrzymanych to 22-latek, który za handel narkotykami miał „odsiedzieć” rok w więzieniu. Mężczyzna ukrywał się u swojego kolegi we Wrocławiu. On również został zatrzymany w chwili, kiedy chciał wspólnie z kolegą wyjechać do Holandii. Mężczyzna już został osadzony w zakładzie karnym.

34-letni mieszkaniec Zabrza, który ukrywał się na terenie Niemiec, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów, kiedy na tydzień wrócił do Polski. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał do odbycia 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Dodatkowo został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Natomiast najstarszy z zatrzymanych ukrywał się w piwnicy domu w centrum miasta. 55-latek poszukiwany był listem gończym za kradzież z włamaniem. Mężczyzna w zakładzie penitencjarnym spędzi teraz 9 miesięcy i 15 dni.

Previous Fotoobraz - reatywne sposoby na wykorzystanie zdjęcia
Next Areszt za rozbój

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Drukarka – jak wybrać odpowiednią?

Istnieje bardzo wiele elementów wyposażenia, które powinno znaleźć się w każdym biurze. Często nawet niewielkie z pozoru rzeczy mają wielki wpływ na nasz komfort oraz wydajność w pracy. Z tego

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani za pobicie

Dwóch mężczyzn, którzy w restauracji pobili 32-latka, zostało zatrzymanych przez policjantów z II komisariatu. Pokrzywdzony z ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany. Podejrzani przyznali się do winy. Grozi im kara do

Wiadomości 0 Comments

ZABRZAŃSKA POLICJA NAGRODZONA PODCZAS XVII OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI „BEZPIECZNY STADION”

Wczoraj Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wraz Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz kadrą kierowniczą Polskiej Policji uczestniczyli w XVII konferencji pod hasłem „Bezpieczny stadion”, która miała miejsce w kieleckim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź