Zatrzymali 5 poszukiwanych listami gończymi

Zatrzymali 5 poszukiwanych listami gończymi

Tylko w tym miesiącu zabrzańscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 5 mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Osoby te ukrywały się, gdyż za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani już zostali osadzeni w aresztach śledczych i zakładach karnych.

W wydziale kryminalnym zabrzańskiej komendy pracują policjanci zajmujący się „tropieniem” osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwani trwają wiele lat, gdyż poszukiwany stara się ukryć miejsce pobytu w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca kryminalni „wytropili” 5 osób ukrywających się przed organami ścigania.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn to 23-latek, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia za obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia. Zabrzańscy policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu matki swojej konkubiny. Został zatrzymany w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn został zatrzymany w Gliwicach. 23-latek przyjechał na tydzień z Holandii do swojej babci. Zabrzanin poszukiwany był dwoma listami gończymi za kradzież, rozbój i znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna zatrzymany został w chwili, gdy chciał wyjechać do Francji. Następne 33 miesiące spędzi w więzieniu.

Kolejny z zatrzymanych to 22-latek, który za handel narkotykami miał „odsiedzieć” rok w więzieniu. Mężczyzna ukrywał się u swojego kolegi we Wrocławiu. On również został zatrzymany w chwili, kiedy chciał wspólnie z kolegą wyjechać do Holandii. Mężczyzna już został osadzony w zakładzie karnym.

34-letni mieszkaniec Zabrza, który ukrywał się na terenie Niemiec, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów, kiedy na tydzień wrócił do Polski. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał do odbycia 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Dodatkowo został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Natomiast najstarszy z zatrzymanych ukrywał się w piwnicy domu w centrum miasta. 55-latek poszukiwany był listem gończym za kradzież z włamaniem. Mężczyzna w zakładzie penitencjarnym spędzi teraz 9 miesięcy i 15 dni.

Previous Fotoobraz - reatywne sposoby na wykorzystanie zdjęcia
Next Areszt za rozbój

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

OBCHODY 60-LECIA ISTNIENIA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNO – USŁUGOWYCH W ZABRZU

Na taki dzień absolwenci czekają bardzo długo. Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Zabrzu obchodził doniosły jubileusz – 60 rocznicę powstania. To wyjątkowe święto, które podkreśliło tradycję i historię szkoły

Wiadomości 0 Comments

Ponad 130 kierujących przekroczyło prędkość

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali krajowe działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z

Wiadomości 0 Comments

Policyjni wywiadowcy ujawnili automaty do nielegalnych gier hazardowych

Zabrzańscy wywiadowcy ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych i przekazali je funkcjonariuszom służby celno-skarbowej. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 6 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno – skarbowej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!