Tusz do drukarki

Tusz do drukarki

Użytkownicy drukarek atramentowych wiedzą, że jakość materiałów eksploatacyjnych ma ogromne znaczenie , ponieważ wynik drukowania w dużej mierze zależy od nich. Tusz do drukarki odpowiada za jasność i nasycenie zdjęć, prezentacji, broszur, plakatów, broszur, wizytówek lub innych materiałów pełnokolorowych, dlatego należy zwrócić uwagę na ich wybór, szczególnie dla tych, którzy zajmują się drukiem lub fotografią zawodowo.

Który atrament wybrać: oryginalny czy nie?

Oryginalne to materiały eksploatacyjne opracowane przez firmy drukujące Canon, Epson i HP dla niektórych modeli drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i ploterów. Charakteryzują się wysoką ceną. Zamiennik – jest to atrament wytwarzany przez marki innych producentów, ale w pełni spełnia wymagania sprzętu drukującego i jest w 100% do niego odpowiedni. Są budżetowym analogiem oryginalnych, a ponadto praktycznie nie różnią się od nich jakością. Zakup tego rodzaju materiałów eksploatacyjnych jest istotny dla tych, którzy używają wkładów wielokrotnego użytku (PZK) lub systemów ciągłego dostarczania atramentu (CISS) do drukowania. Oczywiście, kupując oryginalne wkłady z oryginalnym atramentem, zabezpieczysz się przed niemiłymi niespodziankami i będziesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia lub inne zdjęcia będą zgodne z oczekiwaniami. Jednak czy jesteś skłonny zapłacić za nie tak wysoką cenę? Ci, którzy zajmują się drukowaniem w celach komercyjnych, wiedzą, że pojemność naboju jest niewielka, a atrament jest zużywany w krótkim czasie, szczególnie przy dużych nakładach pracy. W takim przypadku znacznie bardziej opłaca się podłączyć CISS do drukarki i uzupełnić paliwo kompatybilnymi materiałami eksploatacyjnymi, co obniży koszt drukowania materiałów nieżelaznych 30–40 razy.

Jakie rodzaje atramentów istnieją?

Zaletą systemu NPS jest to, że działa ze wszystkimi rodzajami tuszu, niezależnie od ich składu, to znaczy:

Zawierają pigmenty – stałe cząstki organiczne / nieorganiczne o wielkości około 0,1 mikrona. Takie materiały eksploatacyjne umożliwiają drukowanie trwałych zdjęć, które nie blakną przez długi czas i nie boją się wilgoci. Ich wadą jest to, że nie są one kompatybilne z błyszczącym papierem, ponieważ nie wysychają i są na nim rozmazane oraz że mogą zatkać głowicę drukującą. Często dzieje się tak podczas przestoju sprzętu drukującego, gdy część atramentu wysycha.

W przeciwieństwie do pigmentowych atramentów rozpuszczalnych w wodzie są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie zawierają składników stałych. Są wykonane z barwnika rozpuszczonego w wodzie, dlatego szybko penetrują strukturę błyszczącego i matowego papieru fotograficznego i natychmiast wysychają, dlatego często są używane do tworzenia zdjęć. Zaletą tych materiałów eksploatacyjnych jest ich taniość.

Są one również wykonane na bazie pigmentu, ale są przeznaczone do drukowania na specjalnym papierze lub folii z napisami, lub obrazami, które są następnie przenoszone za pomocą prasy termicznej do różnych pamiątek i ubrań. Wyróżniają się trwałością, jasnością i trwałością.

Przed zakupem tuszu zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki. Pamiętaj, tylko atramenty rozpuszczalne w wodzie są kompatybilne z prawie wszystkimi modelami Canon, Epson, HP i Brother, więc kupując je, możesz być pewien, że nie tylko pozwolą ci na tworzenie wysokiej jakości wydruków, ale będą również bezpieczne dla twoich drukarek.

Previous Najlepsze zapachy samochodowe
Next Xiaomi Redmi Note 5

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Zainwestuj w mobilną reklamę Twojej firmy

XXI wiek wymusza na przedsiębiorcach dużą, jeżeli chodzi o wybór reklam i narzędzi marketingowych. To, co jeszcze do niedawna było popularne i przynosiło rezultaty, dziś już może być w najlepszym

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarnia internetowa: świetne rozwiązanie

Internet to szereg możliwości. Czasy, gdy w sieci zamówić można było wyłącznie książki czy płyty dawno już minęły. Dzisiaj oferta sklepów internetowych jest zdecydowanie szersza. Specyficznym rodzajem takiego sklepu jest

Strefa Biznesu 0 Comments

W jaki sposób kreatywne wizytówki są pewnym sposobem na przykucie uwagi

Pamiętasz stare dobre czasy sprzed LinkedIn i mediów społecznościowych? Wtedy najlepszym sposobem na zdobycie informacji były billboardy i wizytówki. Wiele się zmieniło od tego czasu, z wyjątkiem tego, że wizytówki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź