Smartfony Xiaomi

Smartfony Xiaomi

Xiaomi to chińska marka, której w zasadzie nie trzeba już nikomu specjalnie przedstawiać, ponieważ stała się szalenie popularna w naszym kraju. Jest to producent, który o serca klientów walczy przede wszystkim znakomitym stosunkiem ceny do jakości, co zwłaszcza w warunkach kraju wciąż na dorobku jest wielkim plusem. Nadzień dzisiejszy Xiaomi to czwarty pod względem wielkości sprzedaży producent telefonów na świecie i firma nie ukrywa, że jej głównym celem są rynki wschodzące. Najlepiej sobie radzi w samych Chinach oraz w południowo-wschodniej Azji. Jest także liderem w Indiach. Xiaomi rozwija się bardzo szybko i cały czas poprawia oraz poszerza swój wachlarz produktów.

Królestwo Redmi oraz Mi

Firma Xiaomi stworzyła kilka marek, pod którymi sprzedaje swoje telefony. Są to przede wszystkim:

  • Xiaomi Redmi;
  • Xiaomi Redmi Note;
  • Xiaomi Mi;
  • Xiaomi Pocophone.

W naszym kraju zdecydowanie najważniejsze są Xiaomi Redmi oraz Xiaomi Mi, którym za chwilę poświęcimy trochę więcej miejsca. Xiaomi Redmi Note jest swoistym rozwidleniem marki Redmi, która w opcji Note oferuje większe wyświetlacze, co ma za zadanie zaspokoić potrzeby względem telefonów wykorzystywanych w charakterze phabletów. Z kolei Pocophone to najnowsze dziecko Xiaomi, które jest bezpośrednim atakiem na liderów branży wydajności. Pocophone ma być flagowcem dla osób, którym trochę mniej zależy na telefonie jako ładnym gadżecie, a bardziej cenią sobie czystą wydajność. Ta w Pocophone jest na bezkonkurencyjnym poziomie.

Xiaomi Mi

Xiaomi Mi jest marką, dzięki której Xiaomi po raz pierwszy wypłynęło na szersze wody i stało się rozpoznawalne poza Chinami. Początkowo nie była to pozytywna rozpoznawalność, ponieważ telefon, który zapoczątkował markę był bardzo bliską kopią telefonu firmy Apple. Podróbka była pierwszym krokiem do celu, którym było zaistnienie na rynku telefonów da osób wymagających. Okazało się, że wykonanie telefonu wcale nie pozostawia dużo do życzenia, a kolejne urządzenia były coraz lepsze i coraz bardziej oryginalne. Marka Xiaomi Mi pozwala już od kilku lat cieszyć się flagowcami osobom, które są w stanie wybaczyć kilka niedoskonałości i pewne kompromisy, dzięki którym cena telefonów spada o połowę w porównaniu z ich odpowiednikami.

Xiaomi Redmi

Najważniejszą marką Xiaomi jest jednak Xiaomi Redmi. Jest ona bez cienia wątpliwości najbardziej popularna na polskim rynku i to za jej sprawą Xiaomi stało się tak wielkim gigantem. Teoretycznie jest to marka budżetowa, ale firma zdefiniowała na nowo znaczenie tego słowa, zwłaszcza w kontekście produktów chińskich.

Chińskie marki traktowane były zawsze jako tanie imitacje produktów z najwyższej półki, a czasami wręcz ordynarne podróbki udające coś, czym nie są. Była to opinia, na którą Chiny zapracowały sobie bardzo mocno. Początkowo wydawało się, że Xiaomi Redmi pójdzie właśnie tą drogą, ale ambitny producent wszystkich zaszokował.

Okazało się, że mamy do czynienia ze sprzętem, który dobre parametry ma nie tylko na papierze. Jakość wykonania była znakomita, a ceny bardziej niż rozsądne, dzięki czemu najpopularniejszy w polskiej kieszeni telefon to właśnie Xiaomi Redmi.

Previous Drukarnia internetowa: świetne rozwiązanie
Next Zabrzańscy policjanci zatrzymali 3 poszukiwanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 3 poszukiwanych

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali kolejnych poszukiwanych listami gończymi. Tym razem policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach. Zabrzańscy kryminalni

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany pod wpływem narkotyków uciekał przed drogówką

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który nie chciał poddać się kontroli drogowej i uciekał oplem przed policyjnym pościgiem. Kierujący rozbił auto na nasypie kolejowym w parku przy ul. Matejki. Był

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który został śmiertelnie potrącony

Zabrzańscy kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, który został śmiertelnie potrącony przez samochód. To 47-letni mieszkaniec Zabrza. Czynności w sprawie wtorkowego wypadku na ulicy Wolności trwają. Zabrzańscy kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, który

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź