Renowacja lakieru: co warto wiedzieć i kiedy należy jej dokonać?

Renowacja lakieru: co warto wiedzieć i kiedy należy jej dokonać?

W teorii renowacja lakieru, wydaje się dosyć łatwą czynnością. Celem jej wykonania potrzebna nam będzie wyłącznie maszyna i polerska pasta. Niemniej jednak najtrudniejsze zadanie to doprowadzenie powierzchni lakieru tak, aby auto wyglądało niczym prosto z salonu. 

Jak wygląda renowacja lakieru?

Renowacja lakieru samochodowego zaczyna się od zlikwidowania warstwy wierzchniej, która jest porysowana a także utleniona. Później pozostałą powłokę trzeba doprowadzić do gładkości i połysku.

Jednym spośród najbardziej podstawowych błędów, które popełniane są w czasie renowacji lakieru, jest zostawienie tak zwanych hologramów. Są to widoczne skazy na lakierze uwidaczniające się w chwili, kiedy światło pada pod właściwym kątem. Do ich powstania przyczynia się:

  • zbyt silny albo nierównomierny nacisk,
  • skorzystanie z nazbyt ostrej pasty,
  • wykorzystywanie nazbyt dużych ilości pasty,
  • zbyt głębokie polerowanie lakieru,
  • miejscowe przypalanie lakieru.

Jak samodzielnie przeprowadzić renowację lakieru samochodowego?

Wzrost poziomu twardości lakieru przełoży się bezpośrednio na konieczność używania znacznie ostrzejszej tarczy albo pada. Warto zdawać sobie sprawę, iż auta po naprawach lakierniczych, zwykle mają miękki lakier na całej powierzchni. Celem oceny pozostałej jeszcze warstwy lakieru, przyda się specjalny miernik do lakieru. Pośród padów, możemy wyróżnić między innymi:

  • pady wykonane z mikrofibry – wykończeniowe i ostro tnące,
  • pady z pianki o różnorodnym poziomie twardości – dla miękkich i średnich lakierów,
  • pady mające futro – do lakierów twardych

Renowacja lakieru krok po kroku

Niezbędny sprzęt do wykonania renowacji lakieru to specjalna polerska maszyna. Taką rolę może spełniać:

  • maszyna mimośrodowa z wymuszonym ruchem mimośrodowym – powolna, niemniej jednak bezpieczna,
  • maszyna rotacyjna – istotne, żeby posiadała możliwość regulacji obrotów. Dobrej jakości urządzenia będą utrzymywać ustawione obrotu bez uwagi na nacisk.

Ponadto konieczne będzie posiadanie padów polerskich mających różnorodne ostrości i twardości – niektóre przeznaczone są do wykańczania, inne zaś do korekcji lakieru.

Pamiętajmy o stosowaniu  profesjonalnych środków

Przeprowadzenie renowacji lakieru samochodowego, nie powinno przebiegać także przy wykorzystaniu niesprawdzonych środków. Niestety korzystając z myjni, nie mamy pewności, co stosowane jest do umycia aut. Dlatego też wybierając się do takiego miejsca, zdani jesteśmy na ofertę danej myjni. Jeżeli zaś chcemy wykonać mycie pojazdu samodzielnie, mamy szansę na dokładne zapoznanie się z wybranym produktem, począwszy od przeczytania dołączonej do niego etykiety, przeczytania opinii innych użytkowników, czy też wypróbowania na małej części lakieru. Poprawienie wizualnego stanu lakieru samochodu, czyli maskowanie albo usuwanie rys zwykle sporo kosztuje. Nie ma niestety nic gorszego, aniżeli chcieć dobrze, a w rzeczywistości dostarczyć sobie problemów. Dlatego właśnie dobieranie właściwych środków jest tak istotne. To one i wykonana przez nas praca mają prowadzić do naszej satysfakcji.

Więcej o samodzielnej renowacji lakieru samochodowego na https://autokosmetykaopinie.pl/pielegnacja-samochodu-porady/samodzielna-renowacja-lakieru-samochodowego-krok-po-kroku/rtk_tfmm

Previous Catering dietetyczny dla dzieci. Czy warto?
Next Diament i brylant - na czym polega różnica?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Najlepsze zapachy samochodowe

W latach 70. magazyn „Behind the Wheel” informował, że jedna zachodnia firma perfumeryjna wypuściła męską wodę kolońską o zapachu tapicerki nowego Cadillaca. Fakt ten doskonale pokazuje, jak ważny jest zapach

Motoryzacja 0 Comments

W jaki sposób prawidłowo przechowywać opony?

Na starzenie opon największy wpływ wywiera ich eksploatacja. Czas ich magazynowania odgrywa mniejszą rolę. Mimo to z uwagi na własne bezpieczeństwo oraz dla trwałości opon powinniśmy zwrócić uwagę na sposób,

Motoryzacja 0 Comments

Jaki sprzęt do zmieniania opon wybrać?

Jeśli zakładasz warsztat samochodowy, jednym z urządzeń, które będziesz zmuszony kupić jest zmieniacz do opon. Sprzęt to klucz do sukcesu Prowadząc taki punkt wymiany opon, nie możesz dopuścić do sytuacji,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź