Policjanci zakończyli szkolenia w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Policjanci zakończyli szkolenia w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

W zabrzańskiej komendzie zakończyły się szkolenia dla policjantów pierwszego kontaktu w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Udział wzięło w nich 38 dzielnicowych, którzy w swojej służbie działają bezpośrednio z mieszkańcami Zabrza. Policjantów szkolili specjaliści z wydziału prewencji i przedstawiciele MOPR-u, Urzędu Miasta i Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu.

Policjanci z Wydziału Prewencji zabrzańskiej komendy zorganizowali szkolenia dla dzielnicowych w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”. Oprócz policyjnych specjalistów, prelegentami byli również przedstawiciele MOPR-u, Urzędu Miasta i Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu. Szkoleniem zostało objętych aż 38 dzielnicowych. Rozmawiano nie tylko o wzajemnej współpracy, ale również o rozwiązaniach prawnych, które niejednokrotnie pomagają w codziennej służbie dzielnicowych. Dzielnicowym przybliżono również program „Fred” realizowany w zabrzańskim OPiLU. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Marek Wypych przypomniał funkcjonariuszom zadania dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zwrócił szczególną uwagę na zadania realizowane w zakresie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przypomniano również o bezpłatnej aplikacji telefonicznej „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy sposób każdy z mieszkańców Zabrza może nawiazać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Previous Za rozboje i pobicia odpowiedzą przed sądem dla nieletnich
Next Skierowali wniosek o ukaranie za bezpodstawną interwencję

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwy kierujący uciekał przed policyjną kontrolą

Od wczesnych godzin porannych trwa akcja drogówki pn. „Trzeźwość”. Jak sama nazwa wskazuje ma ona na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą „na podwójnym

Wiadomości 0 Comments

O bezpieczeństwie na stadionach i odpowiedzialności prawnej

Profilaktyk zabrzańskiej komendy spotkał się z uczniami Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu. Mundurowy rozmawiał z uczniami klas zawodowych i technicznych o bezpieczeństwie w trakcie trwania imprez masowych oraz

Wiadomości 0 Comments

Dzielnicowi doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Zabrzańscy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pomoc osobie nieprzytomnej, rannej, z podejrzeniem zawału serca, czy też udaru to tylko niektóre z elementów, które ćwiczyli policjanci.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!