Policjanci zakończyli szkolenia w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Policjanci zakończyli szkolenia w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

W zabrzańskiej komendzie zakończyły się szkolenia dla policjantów pierwszego kontaktu w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Udział wzięło w nich 38 dzielnicowych, którzy w swojej służbie działają bezpośrednio z mieszkańcami Zabrza. Policjantów szkolili specjaliści z wydziału prewencji i przedstawiciele MOPR-u, Urzędu Miasta i Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu.

Policjanci z Wydziału Prewencji zabrzańskiej komendy zorganizowali szkolenia dla dzielnicowych w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”. Oprócz policyjnych specjalistów, prelegentami byli również przedstawiciele MOPR-u, Urzędu Miasta i Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu. Szkoleniem zostało objętych aż 38 dzielnicowych. Rozmawiano nie tylko o wzajemnej współpracy, ale również o rozwiązaniach prawnych, które niejednokrotnie pomagają w codziennej służbie dzielnicowych. Dzielnicowym przybliżono również program „Fred” realizowany w zabrzańskim OPiLU. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Marek Wypych przypomniał funkcjonariuszom zadania dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zwrócił szczególną uwagę na zadania realizowane w zakresie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przypomniano również o bezpłatnej aplikacji telefonicznej „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy sposób każdy z mieszkańców Zabrza może nawiazać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Previous Za rozboje i pobicia odpowiedzą przed sądem dla nieletnich
Next Skierowali wniosek o ukaranie za bezpodstawną interwencję

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZDĄŻYLI Z POMOCĄ NA CZAS

Zabrzańscy policjanci zdążyli z pomocą mężczyźnie, który usiłował odebrać sobie życie. Desperat próbował wyskoczyć z okna mieszkania znajdującego się na XI piętrze. Po ponad półtoragodzinnych negocjacjach, mężczyzna otworzył drzwi policjantom.

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany ENA zatrzymany przez kryminalnych

Zabrzańscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób zakończyli sprawę mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe. Ukrywał się w Holandii. Zatrzymany została już

Wiadomości 0 Comments

Zderzyli się na DK88

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj na DK 88. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!