Pit 37 program – bezpłatne ułatwienie dla podatników

Pit 37 program – bezpłatne ułatwienie dla podatników

Internetowym ułatwieniem w wypełnianiu najpopularniejszej deklaracji do rocznego rozliczenia dochodów, jest PIT 37 program. To aplikacja dzięki której łatwo, tanio i bezpiecznie wypełnisz formularz podatkowy. Aplikacja dedykowana jest osobom, które w roku 2016 uzyskiwały przychody rozliczane przez płatników, czyli pracodawców. Przy użyciu Pit 37 program można rozliczyć jedynie przychody opodatkowane według skali podatkowej (aktualnie jest to 18% i 32%) i uzyskiwane z jednego źródła. Wszyscy, którzy  nie rozliczają się za pośrednictwem płatnika albo uzyskują dochód w  wielu miejscach, składają z reguły PIT-36.

Jak rozliczyć PIT 37 online?

Do rozliczenia każdego PIT u potrzebny nam jest jedynie komputer z dostępem do Internetu oraz niezbędne informacje dotyczące naszych przychodów uzyskanych w poprzednim roku podatkowym. Wszystkie one są wpisane w pola formularzy PIT-11 , PIT-40A/11A , PIT-8C lub PIT-R, które otrzymujemy do końca lutego od pracodawcy, lub w przypadku osób pobierających świadczenia emerytalne lub rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub KRUS Formularze te zawierają dane o wysokości naszych przychodów, kosztów uzyskania przychodu, wartości zaliczek oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie PIT 37 program musimy wpisać identyfikujące każdego podatnika dane osobowe: numer PESEL, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz, uwaga! dokładną kwotę przychodu z naszej zeszłorocznej deklaracji podatkowej PIT. Jest to zestaw danych, stanowiący swoisty elektroniczny podpis złożony pod internetowym zeznaniem podatkowym. Jest kilka możliwości rozliczenia Jest kilka metod rozliczenia podatku online. Można skorzystać z portalu podatkowego Ministerstwa Finanasów na którym udostepnione zostały interaktywne, gotowe do wypełnienia formularze podatkowe.Są to pliki w formacie PDF, które możemy wypełnić online, podpisać wpisując dane identyfikacyjne a następnie wysłać przez konto osobiste w Portalu Podatkowym do właściwego według naszego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Drugą z metod rozliczenia PIT 37 przez internet jest zainstalowanie aplikacji e-Deklaracje na swoim osobistym komputerze. Wymaga to jednak zainstalowania odpowiedniej  wtyczki e-Deklaracje, która  umożliwi przesłanie rozliczenia drogą elektroniczną.

I wreszcie przechodzimy do kolejnego, szczególnie polecanego sposobu na rozlicznie rocznego podatku przez Internet. a mianowicie skorzystanie z jednego z wieeeelu programów oferowanych przez niezależne firmy podatkowe. Niektóre z programów do rozliczenia podatku trzeba zainstalować na komputerze, jednak wiele znich jest oferowanych w wersji bez taiej konieczności. Polecamy szczególnie PIT 37 program , który jest kompatybilny z portalem podatkowym Ministerstwa Finansów. Udostępniona jest tam bowiem usługa znacznie ułatwiająca cały proces składania rocznego zeznania PIT 37 i PIT 38, czyli Usługa Wstępnie Wypełnionego Zeznania Podatkowego (PFR). Usługa polega  na umożliwieniu podatnikom skorzystania z  propozycji rozliczenia rocznego przygotowanego przez pracowników urzędu skarbowgo na podstawie danych z otrzymanych od płatników PIT 11 i PIT 40.  PFR jest niewątpliwie narzędziem czyniącym rozliczenie zeznania znacznie  prostszym. Warto tu polecić portal PITax.pl umożliwiający łatwe rozliczenie PIT. Program posiada intuicyjny  i łatwy w obsłudze kreator deklaracji PIT, który zadaje podatnikowi proste pytania i na podstawie udzielonych odpowiedzi dobiera najwłaściwsze dla nas formularze PIT wraz z  załącznikami. Podpowiada również z jakich ulg i odliczeń możemy skorzystać w tym roku.

PITax.pl Łatwe podatki został wybrany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jako najlepszy program pit 2017 dla użytkowników oraz organizacji pozarządowych zbierających 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Previous Skierowali wniosek o ukaranie za bezpodstawną interwencję
Next Mężczyzna podejrzewany o rozbój – czy rozpoznajesz?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Pensje informatyków nadal rosną. Brakuje nawet 50 tys. pracowników tej branży i zapotrzebowanie będzie rosło

Zawody związane z sektorem IT są wymieniane w czołówce najbardziej perspektywicznych i najbardziej poszukiwanych na polskim rynku pracy. Według różnych szacunków w Polsce brakuje od 30 do 50 tys. informatyków i programistów, a luka ta

Strefa Biznesu 0 Comments

Inwestycje w odnawialne źródła energii dają zarobić. Stają się alternatywą dla lokat i nieruchomości

Lokowanie kapitału w energetykę wiatrową lub fotowoltaikę może być atrakcyjną alternatywą dla lokat bankowych albo nieruchomości. Tym bardziej że nowe prawo zwiększa bezpieczeństwo inwestorów i gwarantuje stabilność cen. Wejście w inwestycje jest możliwe już

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmy budowlane widzą swoją przyszłości na rynku infrastrukturalnym

Firmy budowlane widzą duży potencjał na rynku infrastrukturalnym, dlatego coraz częściej inwestują w rozwój tej działalności. Jedną z nich jest Fundamental Group, który chce rozwijać nie tylko część infrastrukturalną, lecz także budownictwo inwestycyjne.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź