Piąte miejsce zabrzańskich kryminalnych

Piąte miejsce zabrzańskich kryminalnych

Zabrzańscy kryminalni zajęli piąte miejsce podczas wojewódzkiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”. Komenda Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski podczas odprawy służbowej pogratulował zajęcia wysokiej lokaty i wręczył nagrody dla zespołu, biorącego udział w konkursie.

Niedawno zakończyła się rywalizacja mundurowych w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 r.”. Brały w nim udział drużyny z całego województwa. Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszych policjantów służby kryminalnej, którzy następnie będą reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim konkursie. W zmaganiach brali udział stróże prawa, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Konkurs podzielony był na kilka etapów, obejmujących zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

  • sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus),
  • sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy)
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich
  • sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy
  • sprawdzian sprawnościowy

Na terenie Wielofunkcyjnego Centrum Szkoleniowego Szkoły Policji w Katowicach w dniu 10 kwietnia br. rozpoczęła się, wymagająca ścisłej współpracy całej drużyny konkurencja, jaką były oględziny miejsca zdarzenia. Po przedstawieniu założenia po dwa zespoły z komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego udawały się na symulowane miejsce zdarzenia „napadu przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu” obejmującego pomieszczenia poczty i kantoru. Zadaniem przybyłej na miejsce grupy procesowej (czyli konkursowej drużyny w pełnym, czteroosobowym składzie) było ujawnienie i zabezpieczenie śladów kryminalistycznych, sporządzenie protokołu oględzin, dokumentacji fotograficznej i szkicu roboczego miejsca zdarzenia oraz karty nadzoru. W trakcie konkurencji sędziowie z Komendy Wojewódzkiej Policji podinsp. Tomasz Muszalski, podkom. Robert Słomiak oraz mł. asp. Magdalena Rajkiewicz obserwowali pracę funkcjonariuszy dokonując wstępnej oceny ich działań..

W klasyfikacji generalnej zabrzańska drużyna zajęła piąte miejsce. Zwycięzcami została reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Drugie miejsce należało do stróżów prawa z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Wczoraj podczas odprawy służbowej Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Daiursz Wesołowski pogratulował policjantom zajęcia piątego miejsca i wręczył im nagrody. Szef zabrzańskiego garnizonu życzył policjantom, aby w przyszłym roku co najmniej powtórzyli tegoroczny sukces.

Previous Były kurier zatrzymany za oszustwo
Next Włamywacz zatrzymany z kurami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pijany kierowca autokaru chciał przewozić dzieci na wycieczkę

Policjanci z zabrzańskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, który następnie miał się udać po dzieci wyjeżdżające na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli okazało się, że 67-letni kierowca z Zabrza miał ponad

Wiadomości 0 Comments

Niezbędnik majsterkowicza

Wśród dostępnych na rynku narzędzi znajdują się takie, których kategorycznie nie może zabraknąć w skrzynce narzędziowej wielbiciela majsterkowania. Chodzi między innymi o wiertarkę i wkrętarkę. Jak wybrać odpowiedni sprzęt tego

Wiadomości 0 Comments

BIEGANIE TO ICH SPORTOWA PASJA

W dwóch dużych imprezach biegowych wzięli w tym miesiącu udział zabrzańscy mundurowi. Kom. Oktawiusz Cieślik i st. sierż. Agnieszka Żyłka pobiegli w 5 PKO Nocny Wrocław Półmaraton, a mł. asp.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!