Nasiona konopi: hit dla zdrowia

Nasiona konopi: hit dla zdrowia

Niełuskane nasiona konopi siewnej to prawdziwy hit, jeśli chodzi o produkty cenne dla naszego zdrowia. Posiadają wyjątkową wartość odżywczą. Zawierają znacznie więcej niż orzechy i len nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6 oraz omega 9. Co więcej, ich proporcje są po prostu idealne. Do tego są świetnym źródłem pełnowartościowego, a jednocześnie łatwo przyswajalnego białka, które nie uczula nawet osób podatnych na reakcje alergiczne. Idealnie sprawdzają się jako substytut białka zwierzęcego w diecie wegetariańskiej. Poznajmy bliżej nasiona konopi siewnej.

Konopia siewna: co to takiego?

Konopia siewna to roślina pochodząca z Azji Środkowej. Znana jest od przeszło trzech tysięcy lat. Nie bez powodu zalicza się ją do tak zwanej super żywności. Wszystko za sprawą szeregu składników odżywczych, jakich dostarcza. Jak wspomnieliśmy we wstępie, jest doskonałym źródłem białka, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dostarcza również błonnika, a także witamin, głównie witaminy E. Nasiona konopi siewnych poleca się wegetarianom, weganom, a także sportowcom.

Zdrowe kwasy tłuszczowe

Nasiona konopi siewnej to przede wszystkim doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dostarczają one kwasów omega 6 i omega 3 w idealnej proporcji 3:1. Trzeba pamiętać, że nienasycone kwasy tłuszczowe bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm. Wykazują działanie przeciwzapalne, skutecznie zmniejszają ryzyko zawału mięśnia sercowego, pomagają obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, a także poziom ciśnienia tętniczego. Szczególnie powinny polubić je kobiety. Przyczyniają się one bowiem do poprawy wyglądy skóry. Są niezastąpione w leczeniu takich chorób skóry, jak łuszczyca oraz rozmaite egzemy. Po nasiona konopi siewnej powinny sięgać osoby mające przed sobą intensywny wysiłek intelektualny. Trzeba bowiem pamiętać, że z uwagi na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnie wpływają one na sprawność umysłową, znacznie poprawiając koncentrację.

Białko

Nasiona konopi siewnej dostarczają również dużych ilości pełnowartościowego białka. Warto dodać, że świetnie zastępuje ono białko pochodzenia zwierzęcego. Dlatego nasiona konopi siewnej powinni włączyć do swojej diety wszyscy ci, którzy z jakiegoś powodu nie jedzą mięsa bądź jedzą go bardzo mało.

Witamina E i nie tylko

Nasiona konopi siewnej to również doskonałe źródło witaminy E. Uważana jest ona za najsilniejszy antyoksydant. Spożywanie nasion konopi siewnej to skuteczny sposób na to, aby ochronić organizm przed stresem oksydacyjnym. Witamina E zwalcza również wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego starzenia się komórek. W nasionach konopi siewnej znajdują się również takie pierwiastki, jak magnez, fosfor, żelazo oraz cynk, czyli wszystkie te pierwiastki, które są niezbędne do tego, aby nasz organizm mógł funkcjonować prawidłowo.

Nasiona konopi siewnej bez wątpienia warto wprowadzić do swojej codziennej diety. Warto podkreślić, że nie mają one nic wspólnego z marihuaną. Wolne są od jakichkolwiek substancji psychoaktywnych.

Więcej na Konopnabazawiedzy.pl

Previous Narkotyki i dopalacze zabijają
Next Zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier hazardowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pijana matka zapomniała gdzie jest córka

Dzisiejszej nocy mundurowi z drugiego komisariatu przeprowadzali interwencje w centrum miasta, dotyczącą zaginięcia 10-letniej dziewczynki. Dziewczynkę udało się odnaleźć w mieszkaniu jej babci. Matka, która zgłaszała zaginięcie była kompletnie pijana.

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany pod wpływem narkotyków uciekał przed drogówką

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który nie chciał poddać się kontroli drogowej i uciekał oplem przed policyjnym pościgiem. Kierujący rozbił auto na nasypie kolejowym w parku przy ul. Matejki. Był

Wiadomości 0 Comments

Sprawdzili stan trzeźwości prawie 2 tys. kierujących

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali działania „Trzeźwość”, które prowadzone były w weekend. Podczas akcji mundurowi skontrolowali prawie 2 tys. kierujących. Ujawniono 2 kierujących pod wpływem alkoholu i 2 pod wpływem narkotyków.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź