Nasiona konopi: hit dla zdrowia

Nasiona konopi: hit dla zdrowia

Niełuskane nasiona konopi siewnej to prawdziwy hit, jeśli chodzi o produkty cenne dla naszego zdrowia. Posiadają wyjątkową wartość odżywczą. Zawierają znacznie więcej niż orzechy i len nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6 oraz omega 9. Co więcej, ich proporcje są po prostu idealne. Do tego są świetnym źródłem pełnowartościowego, a jednocześnie łatwo przyswajalnego białka, które nie uczula nawet osób podatnych na reakcje alergiczne. Idealnie sprawdzają się jako substytut białka zwierzęcego w diecie wegetariańskiej. Poznajmy bliżej nasiona konopi siewnej.

Konopia siewna: co to takiego?

Konopia siewna to roślina pochodząca z Azji Środkowej. Znana jest od przeszło trzech tysięcy lat. Nie bez powodu zalicza się ją do tak zwanej super żywności. Wszystko za sprawą szeregu składników odżywczych, jakich dostarcza. Jak wspomnieliśmy we wstępie, jest doskonałym źródłem białka, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dostarcza również błonnika, a także witamin, głównie witaminy E. Nasiona konopi siewnych poleca się wegetarianom, weganom, a także sportowcom.

Zdrowe kwasy tłuszczowe

Nasiona konopi siewnej to przede wszystkim doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dostarczają one kwasów omega 6 i omega 3 w idealnej proporcji 3:1. Trzeba pamiętać, że nienasycone kwasy tłuszczowe bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm. Wykazują działanie przeciwzapalne, skutecznie zmniejszają ryzyko zawału mięśnia sercowego, pomagają obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, a także poziom ciśnienia tętniczego. Szczególnie powinny polubić je kobiety. Przyczyniają się one bowiem do poprawy wyglądy skóry. Są niezastąpione w leczeniu takich chorób skóry, jak łuszczyca oraz rozmaite egzemy. Po nasiona konopi siewnej powinny sięgać osoby mające przed sobą intensywny wysiłek intelektualny. Trzeba bowiem pamiętać, że z uwagi na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnie wpływają one na sprawność umysłową, znacznie poprawiając koncentrację.

Białko

Nasiona konopi siewnej dostarczają również dużych ilości pełnowartościowego białka. Warto dodać, że świetnie zastępuje ono białko pochodzenia zwierzęcego. Dlatego nasiona konopi siewnej powinni włączyć do swojej diety wszyscy ci, którzy z jakiegoś powodu nie jedzą mięsa bądź jedzą go bardzo mało.

Witamina E i nie tylko

Nasiona konopi siewnej to również doskonałe źródło witaminy E. Uważana jest ona za najsilniejszy antyoksydant. Spożywanie nasion konopi siewnej to skuteczny sposób na to, aby ochronić organizm przed stresem oksydacyjnym. Witamina E zwalcza również wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego starzenia się komórek. W nasionach konopi siewnej znajdują się również takie pierwiastki, jak magnez, fosfor, żelazo oraz cynk, czyli wszystkie te pierwiastki, które są niezbędne do tego, aby nasz organizm mógł funkcjonować prawidłowo.

Nasiona konopi siewnej bez wątpienia warto wprowadzić do swojej codziennej diety. Warto podkreślić, że nie mają one nic wspólnego z marihuaną. Wolne są od jakichkolwiek substancji psychoaktywnych.

Więcej na Konopnabazawiedzy.pl

Previous Narkotyki i dopalacze zabijają
Next Zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier hazardowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Areszt za groźby

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią 28-letniej kobiecie. Powodem gróźb były odrzucone oświadczyny. Na wniosek prokuratury zabrzański sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za naruszenie nietykalności interweniujących

Wiadomości 0 Comments

Podczas policyjnych działań skontrolowali samochody ciężarowe

Zabrzańska drogówka przy współpracy policjanta z Gliwic przeprowadziła wczoraj kontrole drogowe samochodów ciężarowych. W godzinach 07.00-15.00 policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów ciężarowych poruszających się po drogach Zabrza, czas pracy

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwy złodziej samochodu wpadł tuż po kradzieży

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód. Kompletnie pijany odjechał kradzionym autem w centrum miasta. W chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się do winy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź