Najczęstsze przyczyny niepłodności

Najczęstsze przyczyny niepłodności

Niepłodność dotyczy nawet 15% par. Według American College of Obstetricians and Gynecologists możesz otrzymać diagnozę niepłodności, jeśli nie możesz zajść w ciążę po roku niechronionego współżycia, jeśli masz poniżej 35 lat, lub po sześciu miesiącach, jeśli masz powyżej 35 lat.

Niepłodność ma wiele możliwych przyczyn. Dobry lekarz zbada wszystkie możliwe przyczyny możliwych problemów z zajściem w ciążę. Po ustaleniu potencjalnej przyczyny, pomoże w wyborze odpowiedniego leczenia, które mogą umożliwić zajście w ciążę.

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem następującymi informacjami na temat najczęstszych przyczyn niepłodności.

O niepłodności

Jeśli uważasz, że niepłodność jest spowodowana tylko problemami zdrowotnymi u kobiet, to się mylisz. Według RESOLVE, Krajowego Stowarzyszenia Niepłodności (National Infertility Association), około 30% niepłodności jest spowodowana przez czynniki męskie, a 30% przez czynniki kobiece. Reszta jest spowodowana problemami u obojga partnerów lub nie ma żadnej widocznej przyczyny, która jest znana jako niewyjaśniona niepłodność.

Czynniki żeńskie

Niektóre z najczęstszych przyczyn niepłodności u kobiet obejmują:

 • Problemy strukturalne – Kobieta może mieć problemy z zajściem w ciążę, jeśli ma problemy strukturalne z jajnikami, jajowodami, macicą lub innymi organami rozrodczymi.
 • Zespół policystycznych jajników (PCOS) – Kobiety z PCOS nie mogą regularnie owulować z powodu zaburzeń hormonalnych. Jednakże, leczenie może pomóc wielu kobietom z PCOS zajść w ciążę.
 • Endometrioza – Endometrioza to stan, w którym tkanka z wnętrza macicy kobiety rośnie w miejscach, w których nie powinna, takich jak jajniki czy jajowody. Blizny na macicy mogą przeszkadzać w zapłodnieniu lub zdrowej ciąży.
 • Wczesna menopauza – Znana również jako przedwczesna niewydolność jajników, wczesna menopauza może wystąpić przed 40 rokiem życia.

Czynniki męskie

Niektóre z najczęstszych przyczyn niepłodności u mężczyzn obejmują:

 • Anomalie strukturalne – Są to problemy ze strukturą męskiego układu rozrodczego. Na przykład, mężczyzna może mieć zatory, które uniemożliwiają plemnikom dotarcie do miejsca, do którego muszą dotrzeć.
 • Niska liczba plemników – Jeśli mężczyzna nie wyprodukuje wystarczającej ilości spermy, może nie być w stanie wraz ze swoją partnerką począć dziecka. Częstą przyczyną niskiej ilości plemników są żylaki, które są powiększonymi żyłami w jądrach, które często mogą być naprawione chirurgicznie.
 • Problemy z wytryskiem – Niezdolność do prawidłowego wytrysku może utrudniać plemnikom podróżowanie w normalny sposób i dotarcie do komórki jajowej.

Czynniki żeńskie i męskie

Para może mieć problemy z poczęciem, jeśli jedno z nich lub oboje:

 • Nadużycie alkoholu
 • Dym
 • Używanie niektórych nielegalnych narkotyków
 • Zażywać niektóre leki
 • Mają pewne rodzaje zaburzeń genetycznych lub hormonalnych
 • Mają niezarządzane warunki medyczne
 • Otrzymywał pewne rodzaje leczenia raka
 • Zdobądź pomoc dla swojej niepłodności

Dobra wiadomość jest taka, że wiele rodzajów niepłodności męskiej i żeńskiej może być z powodzeniem leczonych.

Więcej na https://ginekologiabeztajemnic.pl/

Previous Postaw na bezpieczeństwo – Odwiedź Autoryzowany Serwis Mitsubishi w Zabrzu!
Next Catering dietetyczny dla dzieci. Czy warto?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co oznacza skrót CNC?

Co oznacza skrót CNC? Dekodowanie skrótu CNC to po prostu sterowanie numeryczne. Oznacza to, że maszyna CNC, to maszyna ze sterowaniem numerycznym, która zgodnie ze specjalnie ustawionym programem wykonuje określone

Life&Style 0 Comments

Polacy są skłonni oszczędzać na wypadek ciężkiej choroby

Lekarze podkreślają, że na stan zdrowia w 53 proc. wpływa styl życia. Dla Polaków coraz ważniejsza staje się profilaktyka zdrowotna, czyli regularne badania, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Co ważne, zwiększa się

Life&Style 0 Comments

Nietypowe łóżka dziecięce

Łóżko jest koniecznością i podstawą dla każdego pokoju dziecięcego, ponieważ główną rzeczą, którą dziecko ma tam robić jest spanie. Łóżko często staje się centralnym punktem pokoju dziecięcego lub przynajmniej jego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź