Materac dla niemowlaka

Materac dla niemowlaka

Wybór odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka zoptymalizuje szanse na to, że oboje będziecie dobrze spać! Najbezpieczniejszym miejscem do spania dla twojego dziecka jest koszyk mojżeszowy, łóżeczko, łóżeczko lub łóżko w twoim pokoju przez pierwsze sześć miesięcy, a bezpieczny materac powinien pasować do jego łóżka bez żadnych przerw.Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla Twojego noworodka…

Dopasowanie materaca

Uzyskanie odpowiedniego rozmiaru i kształtu materaca jest niezbędne, aby Twoje dziecko nie utknęło po bokach na małych kończynach. Na brzegach lub po bokach powinna być szczelina nie większa niż 3 cm, dzięki czemu dziecko będzie mogło wygodnie utknąć w materacu, a koce nie będą wyższe niż wokół ramion.

Wiele łóżeczek i łóżeczek dziecięcych jest sprzedawanych wraz z materacami zaprojektowanymi specjalnie do rozmiaru łóżeczka. Niektóre z nich mogą mieć naklejkę na podstawie, zalecającą odpowiedni rozmiar. Twój materac potrzebuje być przynajmniej 8-10cm głęboki wspierać twój dziecko podczas gdy on śpi, chociaż twój łóżeczkowy materac lub materac dla twój moses kosza będzie cieńszy. Istnieją firmy, które zapewnią materac dla dziecka na miarę, jeśli nie możesz znaleźć rozmiaru, którego szukasz. Upewnij się, że zakupiony przez Ciebie materac jest zgodny zarówno z normą BS 7177 1996 dotyczącą palności, jak i z częścią 10 1997 dotyczącą bezpieczeństwa i wydajności.

Oddychalność

Upewnij się, że materac ma dobrą oddychalność, aby pomóc dziecku w regulacji jego temperatury, ponieważ badania wykazały, że przegrzanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia SIDS. Oddychający materac pozwoli na odprowadzenie potu od dziecka, dzięki czemu materace pozostaną suche.

Jeśli astma lub alergie są problemem w Twojej rodzinie, możesz wybrać hipoalergiczne lub antyalergiczne pokrycie materaca, które można prać pod kątem 60 stopni, aby usunąć roztocza kurzu, które mogą powodować alergie.

Materiał, z którego jest wykonany materac

Piana: Generalnie, najtańsze, piankowe materace są lekkie i zapewniają dobre oparcie. Często mają po jednej stronie materiał z PCV do czyszczenia, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości. Z czasem tracą swój kształt, więc są lepsze do krótkotrwałego użytku w koszu mojżeszowym lub szopce.

Tradycyjny i popularny wśród wielu rodziców, materace te mają wnętrze typu coil sprung z warstwami pianki lub wyściółki filcowej, które pozwalają na zwiększony przepływ powietrza. Są one nośne i dobrze zachowują swój kształt w czasie.

Kieszeń sprężynująca: Podobnie jak materace sprężynowe w zwojach, każda sprężyna w tych materacach posiada kieszeń zapewniającą lepsze oparcie i trwałość. Jest to kosztowny i nieekonomiczny wybór, chyba że dziecko będzie spało na tym materacu przez kilka lat, lub możesz użyć materaca dla innego dziecka.

Dwustronnie: Niektóre materace będą miały twardszą i bardziej płaską stronę do użytku od urodzenia do przedszkola, z łagodniejszą stroną do użytku, gdy dziecko jest starsze.

Organiczne: Naturalne materace, wykonane z chemicznych i bezalergicznych materiałów naturalnych, takich jak bambus, są dobre dla rodzin, w których problemem są alergie. Stanowią one również dobre wsparcie i są naturalnie antybakteryjne, nawilżające i oddychające.

Wszystkie materace dla niemowląt i dzieci mają zewnętrzną warstwę tkaniny i wodoodporną stronę. Niektóre z nich mogą nie być zdejmowalne do prania, więc pamiętaj, aby regularnie je czyścić, wycierając je lub odkurzając. Dla ułatwienia czyszczenia można kupić specjalny pokrowiec na materac.

Specjalistyczni sprzedawcy detaliczni sprzedają również różnego rodzaju pokrowce, takie jak pokrowce przeciwgrzybicze, antyalergiczne i antybakteryjne, pokrowce organiczne oraz pokrowce regulujące temperaturę i odprowadzające wilgoć, aby zapobiec przegrzaniu się dziecka.

http://lozkadladzieci.com.pl/materace-dla-dzieci/jak-wybrac-materac-w-rozsadnej-cenie-dla-dziecka/wvi_gyjv

Previous Przegląd Xiaomi Mi A3
Next Rodzaje pierścionków

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nietypowe łóżka dziecięce

Łóżko jest koniecznością i podstawą dla każdego pokoju dziecięcego, ponieważ główną rzeczą, którą dziecko ma tam robić jest spanie. Łóżko często staje się centralnym punktem pokoju dziecięcego lub przynajmniej jego

Life&Style 0 Comments

Czy uzależnienie jest chorobą?

Uzależnienie określane klinicznie jako zaburzenie związane z używaniem substancji, jest złożoną chorobą mózgu i ciała, która polega na kompulsywnym stosowaniu jednej lub kilku substancji pomimo poważnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych.

Life&Style 0 Comments

Komunia

Kiedy zbliża się wiosna, rodzina dzieci komunijnych zaczyna się gorączkowo zastanawiać, jaki prezent ofiarować swojemu wnukowi, siostrzenicy, bratankowi czy chrześniaczce. W końcu na tego rodzaju uroczystości nie można pojawić się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź