Komunia

Komunia

Kiedy zbliża się wiosna, rodzina dzieci komunijnych zaczyna się gorączkowo zastanawiać, jaki prezent ofiarować swojemu wnukowi, siostrzenicy, bratankowi czy chrześniaczce. W końcu na tego rodzaju uroczystości nie można pojawić się jedynie z kartką z życzeniami. Oczywiście nie warto też popadać w skrajność i szykować się na zakup bardzo drogich produktów, bowiem pierwsza komunia święta powinna być przede wszystkim przeżyciem duchowym. Jakie prezenty warto więc dziś podarować dzieciom przystępującym do komunii?

W religii katolickiej pierwsza komunia święta to bardzo ważna uroczystość. To podczas tego wydarzenia dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię. Wcześniej muszą uczestniczyć w przygotowaniach, które trwają rok, a tuż przed komunią muszą także przystąpić do spowiedzi. W czasach starożytnych sakrament komunii świętej przyjmowały nawet niemowlęta, dziś dzieci idące do pierwszej komunii świętej to zazwyczaj uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jeszcze z dziesięć lat temu tego rodzaju uroczystości nie były zbyt wystawne, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjęcie po nabożeństwie. Dziś coraz częściej takie spotkania przypominają małe wesela z dużą liczbą gości. Zmieniło się także spojrzenie na prezenty komunijne. Kiedyś wystarczył medalik, a co kupuje się dzisiaj dzieciom przystępującym do pierwszej komunii?

Prezent dla dziewczynki

Dla dziewczynek pierwsza komunia święta jest zawsze bardzo przejmującym wydarzeniem. I nie ma znaczenia, czy będą musiały ubrać sukienkę czy albę. Prezent dla dziewczynki na komunię powinien być przede wszystkim dobrany do jej zainteresowań, dlatego też przed dokonaniem zakupu warto podpytać dziecko, co lubi i co mu się marzy. Oczywiście przy okazji zawsze należy też dopytać rodziców, czy akceptują wybrany przez pociechę prezent. Podarowanie dziewczynce medaliku, bransoletki, kolczyków czy pierścionka to zawsze dobre rozwiązanie, bowiem będą stanowiły pamiątkę na lata. Sprzęt elektroniczny także jest w modzie. Co jeszcze może spodobać się dziewczynce przystępującej do pierwszej komunii?

  1. Rower – prezent zawsze słuszny, bez względu na okoliczności, choć nie jest to najtańszy produkt. Można wybierać spośród dziecięcych rowerów miejskich, górskich czy szosowych.
  2. Hulajnoga – bardzo praktyczny sprzęt, który zapewni dziecku dużo frajdy. Dobra hulajnoga powinna mieć regulowaną kierownicę, koła poliuretanowe i charakteryzować się dużą nośnością, aby mogła posłużyć dziecku przez wiele sezonów.
  3. Łyżworolki – kolejny doskonały sprzęt dla młodej fanki aktywności fizycznej. Taki prezent dla dziewczynki bez wątpienia będzie dobrym impulsem do tego, aby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.
  4. Trampolina – trampolina do ogrodu to kolejny sprzęt, który zapewni dziecku wiele przyjemności. Bezsprzecznie powinna być wyposażona w siatki ochronne, mieć dobrze osłonięte sprężyny i stabilną konstrukcję.
  5. Deskorolka – idealny sprzęt do zabawy na powietrzu. Do wyboru są deski typu fishboard, longboard czy cruisery. Jeśli ktoś chciałby podarować dziecku coś specjalnego, może zakupić mu nowoczesnego waveboarda czy deskorolkę elektryczną, która przypomina mini segwaya.

Prezent dla chłopca

Komunia święta to także ważne wydarzenie dla chłopców. Im również warto ofiarować wyjątkowy prezent, który posłuży przez wiele lat i sprawi mnóstwo przyjemności. Oczywiście zawsze można podarować dziecku dewocjonalia, książki czy sprzęt elektroniczny, np. konsolę do gier. Każdy chłopiec będzie też zadowolony z roweru, hulajnogi, deskorolki czy rolek. Ponadto można także dać dziecku piłkę czy odzież sportową, np. buty sportowe, rękawice bramkarskie.

Komunia święta nie może dziś obejść się bez prezentów. Ich wybór jest na tyle duży, że trudno zdecydować się na jeden produkt. Najlepszy prezent dla dziewczynki i prezent dla chłopca to taki dopasowany do zainteresowań dziecka. Warto stawiać na sprzęt sportowy, który pozwoli dzieciom dobrze się bawić i pozytywnie wpływać na zdrowie.

Previous Śmiertelne potrącenie na ul. Franciszkańskiej
Next Strzelanina i policyjna obława w Zabrzu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kiedy pojawia się dziecko, nagle każda z nas jest prawie że Napoleonem

W nowych odcinkach „Drugiej szansy” bohaterka grana przez Małgorzatę Kożuchowską będzie próbowała łączyć macierzyństwo z karierą zawodową. Zdaniem aktorki jest to trudny moment w życiu każdej kobiety, daje jednak ogromną radość i satysfakcję. Gwiazda

Life&Style 0 Comments

Czy uzależnienie jest chorobą?

Uzależnienie określane klinicznie jako zaburzenie związane z używaniem substancji, jest złożoną chorobą mózgu i ciała, która polega na kompulsywnym stosowaniu jednej lub kilku substancji pomimo poważnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych.

Life&Style 0 Comments

Stan skóry zależy głównie od sposobu odżywiania się

Świeży i promienisty wygląd cery oraz opóźnianie efektów starzenia zależy od doboru właściwego menu. Należy przede wszystkim unikać produktów wysoko przetworzonych, przepełnionych sztucznymi barwnikami i konserwantami. Warto też wyeliminować z diety białe pieczywo, cukry

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź