Kierowali pod wpływem alkoholu, narkotyków i bez uprawnień

Kierowali pod wpływem alkoholu, narkotyków i bez uprawnień

W ciągu kilku ostatnich dni zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnych 3 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich kierowało będąc pod wpływem alkoholu a jeden pod wpływem narkotyków. Zatrzymany został również kierujący, któremu cofnięto uprawnienia, on również trafi przed oblicze Temidy. Grozi im kara do 2 lat więzienia i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z komisariatu III na ul. Wolności w rejonie osiedla Zaborze. Podczas kontroli okazało się, że 45-letni kierujący vw passatem jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wskazało, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B.

Z kolei na ulicy Bytomskiej mundurowi z zabrzańskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 30-letniego zabrzanina. Kierował on pod wpływem alkoholu samochodem aixam. Kierujący został poddany badaniu trzeźwości. Również w tym przypadku czujni policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że kierowca jechał na „podwójnym gazie” mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Trzeci nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w biskupicach przez zabrzańskich policjantów z zespołu wywiadowczego. Do kontroli doszło na ulicy Trębackiej w porze nocnej. Policjanci zaniepokojeni nieodpowiednim torem jazdy zatrzymali do kontroli skodę. Kierujący posiadał przy sobie narkotyki i był nietrzeźwy. Tym razem nie był to alkohol bowiem okazało się, że 28-letni bytomianin, kierował pod wpływem narkotyków, co potwierdziło użycie narkotestera. Kierowca nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Do kolejnego zatrzymania kierującego doszło na drogowej trasie średnicowej. Policjanci zabrzańskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 25-latka z Zabrza, który kierował vw passatem. Podczas kontroli okazało się, że wobec kierującego wydano decyzję o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna odpowie teraz przed zabrzańskim sądem za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdami. Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Previous Samochód potrącił rowerzystkę - apelujemy o ostrożność
Next W Krakowie zatrzymali poszukiwanego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Odpowiedzą za kradzież prądu

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli ujawnili 2 nielegalne podłączeń w mieszkaniach. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla gwałciciela

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia kobiety. Dzięki świadkom zdarzenia, którzy ujęli sprawcę, nie doszło do tragedii. Na wniosek prokuratury podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Wiadomości 0 Comments

Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Zwrotniczej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź