Jaki sprzęt do zmieniania opon wybrać?

Jaki sprzęt do zmieniania opon wybrać?

Jeśli zakładasz warsztat samochodowy, jednym z urządzeń, które będziesz zmuszony kupić jest zmieniacz do opon.

Sprzęt to klucz do sukcesu

Prowadząc taki punkt wymiany opon, nie możesz dopuścić do sytuacji, żeby samochód został uszkodzony przez oponę podczas demontażu. Najgorsza jest nieszczelna instalacja opony, w wyniku której koło może pęknąć podczas jazdy. I od tego zależy nie tylko wizerunek warsztatu, ale także bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Przyczyny problemów są różne, w tym notoryczny czynnik ludzki. Jednak w większości przypadków sprzęt do montażu opon odgrywa ważną rolę. Obsługując koła na starej, wysłużonej montażownicy do opon, ryzykujesz zarysowanie felgi, zerwanie stopki opony i spowodowanie innych uszkodzeń. Jak tego uniknąć? Kup wysokiej jakości maszynę do swojego warsztatu.

Zmieniacz opon

Jaki powinien być zmieniacz opon? Niezawodny, łatwy w użyciu i odpowiedni za niewielką cenę, w zależności od twoich możliwości finansowych. Jednak najważniejsze jest to, że musi jak najbardziej odpowiadać specyfice działalności. Warsztaty oferują różne usługi: montaż opon osobowych, konserwację kół samochodów ciężarowych i wyposażenia specjalnego, pracę z oponami niskoprofilowymi, z kołami PAX lub lakierowanymi drogimi tarczami. Istnieją również usługi powszechne, które zapewniają szeroki wachlarz usług i mogą przyjmować różne samochody: od samochodów osobowych po pojazdy użytkowe, ciężarówki i autobusy.

Sprzęt do montażu opon samochodów osobowych

Najprostsze w konstrukcji i niedrogie są półautomatyczne zmieniacze do opon. To świetna opcja dla mobilnej stacji montażu lub prywatnego warsztatu w małym garażu. Jego główną cechą jest to, że silnik elektryczny działa z sieci jednofazowej (może być również podłączony do generatora). Stanowisko to posiada napęd elektrohydrauliczny, a nie pneumatyczny, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania stacjonarnego źródła sprężonego powietrza. Może służyć do kół samochodów osobowych o średnicy do 24 cali. Zestaw zawiera plastikowe podkładki pod szczęki zaciskowe oraz podkładkę pod ostrze montażowe, dzięki czemu podczas zdejmowania i zakładania opony wykluczone są zarysowania na tarczach. Jest to szczególnie ważne podczas serwisowania drogich kół odlewanych lub kutych.

Stojaki automatyczne

Stojaki automatyczne są bardziej zaawansowane. Jeżeli w maszynach półautomatycznych pedały nożne obsługują napęd zwalniania opon, mechanizm obrotu stołu i krzywki dociskowe, to w automatach regulowane jest również ugięcie zębatki montażowej. Technik nie musi ręcznie chować zębatki, gdyż po wciśnięciu pedału czynność tę wykonuje siłownik pneumatyczny. Niewątpliwie zwiększa to produktywność pracy, dlatego automatyczna montażownica do opon najlepiej nadaje się do warsztatu z dużym przepływem klientów. Jeśli planujesz pracować na oponach z twardej gumy lub oponach niskoprofilowych, lepiej kupić zmieniacz z urządzeniem. Ułatwia to znacznie montaż opony na feldze, ponieważ zapewnia dobre ciśnienie bez wysiłku operatora. Oczywiście obecność dodatkowego urządzenia zwiększa koszt montażownicy.

https://montujeopony.pl/

Previous Co oznacza skrót CNC?
Next Czy warto inwestować w instalacje gazową?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Niskie ceny benzyny mogą się utrzymać do przyszłych wakacji

Nadprodukcja ropy naftowej, jej rekordowe zapasy i niski popyt sprawiły, że tegoroczne wakacje były udane dla kierowców. Ceny benzyny spadły o 20–30 proc. w porównaniu do czerwca. Zapowiedzi o możliwym zamrożeniu produkcji nieco podniosły ceny.

Motoryzacja 0 Comments

Czy warto inwestować w instalacje gazową?

Wiele osób zastanawia się czy warto przestawić samochód na gaz. Omówmy podstawowe zalety i wady takiego rozwiązania. Oszczędność benzyny Znaczne oszczędności to główna zaleta LPG. Zużycie gazu jest nawet o

Motoryzacja 0 Comments

Aplikacje mobilne w komunikacji miejskiej coraz popularniejsze

Polacy narzekają na korki w mieście, ale i tak często wybierają samochód, mimo że jego miesięczne utrzymanie czterokrotnie przewyższa cenę biletów komunikacyjnych. Jednak nie tylko publiczne środki transportu mogą usprawnić poruszanie się w miejskiej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź