Dbali o bezpieczeństwo podczas meczu

Dbali o bezpieczeństwo podczas meczu

Wczoraj zabrzańscy policjanci i mundurowi ze śląskiego oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Podczas zabezpieczenia w mieście nie doszło do poważnych zakłóceń porządku. Niestety, pseudokibice zabrzańskiej drużyny podczas trwania imprezy masowej odpalili materiały pirotechniczne.

Wczoraj w Zabrzu odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko- Biała. W zabezpieczeniu imprezy udział wzięli zabrzańscy policjanci oraz mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz pododdziału prewencji z Bielska-Białej. Funkcjonariusze zabezpieczali m.in. rejon stadionów, trasy przejazdu kibiców, dworce i szlaki komunikacyjne. Z uwagi na dużą liczbę kibiców, kierujący mogli spotkać się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Wynikało to z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko uczestnikom imprez, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Podczas zabezpieczenia nie doszło do żadnych poważnych zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Stróże prawa odnotowali zaledwie kilka wykroczeń popełnionych przez osoby udające się na mecz. Niestety w trakcie trwania meczu doszło na naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Pseudokibice zabrzańskiej drużyny odpalili materiały pirotechniczne. Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już prowadzą identyfikację osób, które złamały prawo. Czynności w sprawie trwają.

Previous Śmiertelny wypadek na ul. Mikulczyckiej
Next POŻEGNANIE KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W ZABRZU INSP. DARIUSZA WESOŁOWSKIEGO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wyróżnieni nagrodą przez Komendanta

Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski nagrodził 31 funkcjonariuszy zabrzańskiej komendy. W ten sposób doceniony został profesjonalizm, wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, a także zaangażowanie policjantów w codziennej służbie.

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymali pijaną matkę, której niemowlak wypadł z wózka

Nietrzeźwa 26-latka została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów po tym, jak w trakcie jazdy autobusem jej 2-miesięczny syn wypadł z wózka. Dziecko zostało przewiezione na obserwację do szpitala. Za sprowadzenie bezpośredniego

Wiadomości 0 Comments

Areszt za kradzież rozbójniczą

Policjanci z komisariatu IV zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł smartfona 13-latkowi w Mikulczycach a następnie ścigany przez młodzieńca uderzył go w twarz. Sprawca już wcześniej był karany

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!