CIĄGLE DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

CIĄGLE DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Doskonalenie umiejętności węchowych, było tematem przewodnim szkolenia dla czworonożnych funkcjonariuszy policji. Wiki, owczarek belgijski pełniąca służbę w zabrzańskiej jednostce, podczas ćwiczeń tropiła ślady ludzkie. Nagrodą za dobrze wykonane zadania była zabawa i pochwała policyjnego przewodnika.

Ciągłe doskonalenie zawodowe, jest wpisane w codzienną służbę policjantów. Nie tylko mundurowi z zabrzańskiej komendy biorą udział w szkoleniach. Czworonożni funkcjonariusze policji również doskonalą zdobyte w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach umiejętności. Tym razem Wiki, owczarek belgijski wyszkolony do tropienia śladów ludzkich i odnajdywania ludzi, ćwiczyła umiejętności, które zdobyła podczas 6-miesięcznego szkolenia. Policyjni przewodnicy psów, kilka razy w miesiącu prowadzą takie ćwiczenia dla swoich czworonożnych partnerów w służbie. Pozwala to na utrzymanie psa w dobrej kondycji i daje gwarancję skutecznego tropienia już na miejscu zdarzenia. Wiki, która służbę w zabrzańskiej policji pełni od 2 lat, nie tylko szuka zaginionych ludzi. Dużą część policyjnej służby spędza przy zdarzeniach dotyczących włamań. Psi węch jest niezawodny, kiedy np. trzeba ustalić, w którą stronę zbiegł włamywacz. Pozwala to bardzo często ustalić, gdzie przestępca pozostawił zrabowane mienie, a także dotrzeć bezpośrednio do włamywacza. Było tak podczas jednego z włamań, kiedy przestępca schował się w stodole kilkanaście posesji dalej. Wiki poprowadziła swojego przewodnika st.sierż. Szymona Ferensa wprost do zabudowań gospodarczych, gdzie za jedną z maszyn ukrywał się przestępca. Swoją służbę Wiki i st.sierż. Szymon Ferens pełnią nie tylko w Zabrzu, ale na terenie całego Śląska. Owczarek praktycznie codziennie pełni służbę w różnych warunkach atmosferycznych i w zróżnicowanym terenie. Okresowe szkolenia pozwalają nie tylko na doskonalenie umiejętności, ale również na duże przywiązanie do przewodnika, co skutkuje dobrą współpracą i skuteczną realizacją tropień. Nagrodą za dobrze wykonane zadania jest zabawa i pochwała policyjnego przewodnika.

Previous AŻ 10 RAZY CHCIELI OSZUKAĆ METODĄ „NA POLICJANTA”
Next ZATRZYMANI PODCZAS KRADZIEŻY AUTA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Potrącona przez autobus

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Witosa. Autobus komunikacji miejskiej potrącił kobietę idącą poboczem drogi. W wyniku zdarzenia piesza z urazem obojczyka została hospitalizowana. Kierujący był

Wiadomości 0 Comments

Usiłował zgwałcić już jest w areszcie

29-letni mieszkaniec Zabrza napadł i usiłował zgwałcić 42-letnią kobietę. Zdarzenie miało miejsce na przedmieściach. Do tragedii nie doszło dzięki stanowczej postawie kobiety oraz postronnym osobą, które nie zawahały się zareagować.

Wiadomości 0 Comments

SZUKAŁ GRZYBÓW A ZNALAZŁ MARIHUANĘ

O nietypowym znalezisku poinformowała zabrzańskich policjantów osoba, która w niedziele postanowiła wybrać się na grzyby w okolice lasów przy ulicy Chudowskiej. Zamiast grzybów znalazła trzy doniczki z krzakami marihuany. Czynności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź